آل یس

برای تمام آنهائی که چشمانی منتظر و دلی پر امید دارند و هر شب جمعه تا صبح ذکرشان اللهم عجل لولیک الفرج است.

زمزمه هائی عاشقانه با امام عاشقان
ساعت ٦:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٦/٩  

مولای من! مهدی جان! بیا که دوری تو قلب همه را داغ دار کرده است ، چشمان منتظرانت هنوز به راه مانده و زیر لب تو را زمزمه می کنند ، ای حقیقت هستی ، ای جمال مطلق خدا ، آیا وقت آن نرسیده است که دلهایمان با ظهورت آرامش یابد ، ای غریبی که غربتت به اندازه تاریخ بشریت است ، با وجودی شرمسار تو را می خوانم و می دانم که از آنهائی هستم که قلب نازنینت را بسیار شکسته ام و امید به یاری تو دارم تا از این دام بلا برهم

«چه غریب هستی تو آقا، تو که یارت من پستم                                 شبا می گی به ملائک ،این یکی مونده رو دستم»

مولای من بر منتظرانت سخت آمده است که خلایق را ببینند اما از دیدار روی همچو ماهت محروم باشند و هیچ صدائی هر چند آهسته از جانب تو به گوششان نرسد، مولای من بر منتظرات سخت آمده که مولایشان در غربت تنها باشد و صدای زاری آنان به گوشش نرسد ، دلم هوای تو را دارد کاش می دانستم در کدام سرزمین منزل یافته ای ؛ جانم به فدای تو گرچه نهانی و ولی از ما جدا نیستی ،  منتظرانت هر شب جمعه تا صبح به انتظارت می نشینند و تو را زمزمه می کنند ای آرزوی نهائی قلب های مشتاق ، تا کی در انتظار آمدنت بنشینیم تا کی حیران تو باشیم و در ورق دفتر دل به هرگوشه ای پر بزنیم دلم گاه تا به کربلا برای دیدنت پر می کشد و در بین الحرمین آمدنت را به انتظار می نشیند و گاه به غروب بقیع می رود تا شاید در غربت بقیع بتواند بوی از تو را به مشام بکشاند و گاه به نجف می رود تا شاید از امیر دلها کنار قبر امیرالمؤمنین با خبر شود، با چه زبانی تو را توصیف کنیم «مور چه می داند که بر هرمی عظیم قدم می زند یا بر خشتی خام »

« ای که اسیر غمت خیل بنی آدمند                                             با خبران غمت بی خبر از عالمند

      یوسف ملک بقا در همه عالم توئی                                            در طلبت مرد وزن آمده با درهمند

         خاک در کوی تو زنده کند مرده را                                              بلکه شهیدان تو جمله مسیحا دمند»

اگر آن پیرزن مصری با کلافی سر سودای یوسف را داشت یوسف زهرا هیچی هیچ تر از هر هیچ به خریداری عشقت آمد ام.

یوسف زهرا بر منتظرانت سخت آمده است که در فراقت گریه کنند و دیگران تو را در روزمزگی خودشان به فراموشی بسپارند.چشمای منتظرانت هم صدا با دلهایشان از تمم وجود ناله فراقت را سر می دهند فراقی بس طولانی کاش که از دل چاه غیبت بیرون می آمدی تا بوی پیراهنت علاج چشمان اشکبارمان و مرهمی بر دلهای زخمیان باشد.

. آیا ما را که تشنه دیدارت هستیم سیراب حضورت می کنی آه که این عطش طولانی گشته است آیا می آید روزی که ما با تو صبح و شام کنیم و تو را ببینیم که پرچم عدل و داد را گسترانیده ای ؛  آیا فردای ظهورت را می بینم یا در دل خاک افتاده م و یا زبانم لال من نیز تو را فراموش کرده ام، راستی اگر ظهور کردی و من در دل خاک بودم با دم مسیحائیت زنده ام کن تا آمدنت را به جهان فریاد بزنم.

اللّهم عجل لولیک الفرج


کلمات کلیدی:
او خواهد آمد
ساعت ۱:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٦/۸  

تمام تمدن ها و ادیان وجوه مشترک زیادی با هم دارند که همه آنها در یک  چیز مشترک ختم می شون و آن چیز مشترک همان فطرت انسانی است. یکی از این وجوه مشترک اعتقاد به منجی در هر دین و تمدنی است. نام بردن از پیامبران الهی در ابتای دعای ندبه که به سند معتبر در رابطه با امام زمان است نیز به خوبی گویای این مطلب می باشد و همانطوری که قرآن حضرت محمد(ص) را خاتم النبیین معرفی می کند(ما کان محمد ابا احد من رجالکم و لکن رسول الله و خاتم النبیین) خاتم منجیان دنیا نیز حضرت مهدی است.

با این حال چون این موضوع به عنوان یک وجه مشترک مطرح شده سعی داریم تا جائی که ممکن است شما را با تفکرات ادیان و تمن ها در مورد منجی آشنا سازیم:

 


کلمات کلیدی:
ظهور شمشیری با دو لبه
ساعت ٢:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٦/٢  

راوى گوید از امام (علیه السلام) در باره آیه شریفه «فلا أقسم بالخنّس الجوار الکنّس تکویر: 15 و 16» سئوال کردم. فرمود: «هذا مولود فى آخر الزمان. هو المهدى من هذه العترة. تکون له حیرة و غیبة، یضلّ فیها اقوام و یهتدى فیها أقوام. فیاطوبى لک إن أدرکته و یا طوبى لمن أدرکه.»

«مراد این آیه، مولودى در آخر الزمان است که همان مهدى از این خاندان است. او را حیرت و غیبتى هست که در آن گروههایى گمراه شوند و گروههایى دیگر هدایت پذیرند. خوشا به حال تو اگر او را درک کنى و خوشا به حال هرکسى که او را درک کند.»

در روایات متواتر آمده است که قائم آل محمد (عج) از فرزندان حضرت زهرا و هم نام و کنیه نبی مکرم اسلام (ص) است.هم اوست که در آخر الزمان ظهور کرده احاکم الهی و سنت نبوی را زنده خواهد کرد.سنت رسول الله چیزی جز رحمت نیست چرا که قران آن حضرت را رحمة للعالمین معرفی می کند.این امر در سیره آن حضرت کاملاً مشهود است (به عنوان مثال زمانی که در فتح مکه اصحاب آن حضرت فریاد می زنند الیوم یوم الملحمه (امروز روز انتقام گیری است) ایشان در پاسخ می فرمایند  (الیوم یوم المرحمه امروز روز رحمت و عطوفت است) علاوه بر این همانطور که در سورۀ حدید آمده است:"لَقَد اَرسَلنا رُسُلَنا بلبینات و انزلنا معهم الکتاب و المیزان لیقوم الناس بالقسط و انزلنا الحدید فیه بأس شدید و منافع للناس و لیعلم الله من ینصره و رسله بالغیب ان الله قوی عزیز" "همانا ما پیغمبران خود را با ادله و معجزات فرستادیم و برایشان کتاب و میزان نازل کردیم تا مردم براستی و عدالت گرایند و آهن را که هم سختی و کارزار و هم منفافع بسیار برای مردم است نیز برای حفظ عدالت آفریدیم تا معلوم شود که خدا و رسلش را با ایمان قلبی که یاری خواهد کرد که خدا بسیار قوی ومقتدر است."یعنی رسول الله در امر هدایتش مانند شمشیری است که دو لبه دارد، لبه اول آن لبه رحمت و منطق است و لبه دوم لبه کارزار و سختی.و لذا اگر حضرت مهدی (عج) برای زنده کردن سیره نبوی ظهور می کند باید ظهورش مانند امر بعثت دو لبه داشته باشد


کلمات کلیدی:
 
ساعت ۱:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٦/۱  

امام جواد (علیه السلام) :

در باره اینکه چرا حضرت مهدى (علیه السلام)«منتظَر» نامیده مىشود فرمود:

«إن له غیبة یکثر ایامها و یطول امدها فینتظر خروجه المخلصون و ینکره المرتابون و یستهزئ به الجاحدون و یکذَّب فیها الوقاتون و یهلک فیها المستعجلون و ینجو فیها المسلّمون».

«او را غیبتى هست که زمانش زیاد است و پایانش به طول می انجامد. پس مخلصین چشم انتظار قیام او می مانند و شک کنندگان به انکار او بر می خیزند و منکرین به استهزاى او مىپردازند و تعیین کنندگان وقت ظهور مورد تکذیب قرار می گیرند و عجله کنندگان در آن هلاک می شوند و تسلیم شدگان نجات می یابند.»

 


کلمات کلیدی: